3ο ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΑΓΟΡΙΑ 16 Η ΕΝΩΣΗ
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ MAIN DRAW (48&64)
Week of       City, Country     Group   Tourn. ID         ITF Referee
8-10/4/2011     Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ   Η΄ ΕΝΩΣΗ   ΑΓΟΡΙΑ 16         ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡ.
  St. Rank Seed Family Name First name Nationality 2nd Round   3rd Round   Quarterfinals   Semifinals  
 
1   25 1 ΣΠΥΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΤΑΡΟ ΟΑ ΑΘΗΝΩΝ ΣΠΥΡΟΥ    
2       BYE       AS as ΣΠΥΡΟΥ    
3     37 ΝΙΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΟΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΝΙΚΑΣ   w.o.    
4       BYE       A Umpire as ΣΠΥΡΟΥ    
5   2 19 ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ   42 ret.    
6     42 ΠΑΧΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ a w.o. bs ΚΟΚΚΙΝΗΣ      
7       BYE         ΚΟΚΚΙΝΗΣ   60 60    
8   4 13 ΚΟΚΚΙΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ BS Umpire b ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
9   5 11 ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΟΑ Ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ     63 75    
10       BYE       AS b ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ        
11     31 ΚΟΝΤΩΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΑΟΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ   62 61        
12     23 ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΑ ΑΘΗΝΩΝ b 61 62 Umpire a ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ      
13   1 21 ΓΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΓΓΕΛΟΣ ΟΑ ΑΘΗΝΩΝ ΓΑΚΗΣ     61 60    
14     33 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ O.A.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ a 60 60 a ΓΑΚΗΣ      
15       BYE         ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ 64 63    
16   8 8 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ O.A.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ BS Finalist 1: ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
17   21 3 ΣΤΑΜΕΝΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΣΤΑΜΕΝΟΣ   Umpire a 63 61    
18       BYE       AS as ΣΤΑΜΕΝΟΣ      
19     35 ΜΠΟΥΓΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΡΑΦΗΝΑ ΜΠΟΥΓΑΣ   60 61      
20       BYE       A Umpire as ΣΤΑΜΕΝΟΣ      
21     39 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ ΦΟΙΒΟΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ BYE     60 61      
22     43 ΝΙΟΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΑ ΛΑΥΡΙΟΥ   w.o. bs ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ        
23       BYE         ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ   w.o.      
24   2 16 ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ BS Umpire as ΣΤΑΜΕΝΟΣ    
25   5 12 ΤΖΕΛΑΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΤΖΕΛΑΤΗΣ     62 62  
26       BYE       AS as ΤΖΕΛΑΤΗΣ      
27   2 18 ΜΗΛΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ O.A.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ   64 ret.      
28   1 22 ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΟΑ Ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ b w.o. Umpire BS ΤΣΙΟΥΜΑΣ    
29     38 ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΡΑΝΤΖΗΣ     64 20 ret.  
30     29 ΚΑΡΑΝΤΖΗΣ ΣΠΥΡΟΣ ΟΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ b w.o. bs ΤΣΙΟΥΜΑΣ   Final   Winner    
31       BYE         ΤΣΙΟΥΜΑΣ   60 60 ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ        
32   10 6 ΤΣΙΟΥΜΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΡΑΦΗΝΑ BS   Umpire a ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
33   15 5 ΚΛΑΡΚ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ O.A.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΚΛΑΡΚ     ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ 61 61    
34       BYE       AS as ΚΛΑΡΚ            
35     26 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ 61 63            
36       BYE       A Umpire AS ΚΛΑΡΚ    
37     24 ΔΑΝΙΗΛ ΘΩΜΑΣ ΟΑ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΔΑΝΙΗΛ     60 60    
38     30 ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ a 62 76(2) a ΔΑΝΙΗΛ      
39       BYE         ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ   med.    
40   7 9 ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΜΙΝΩΣ-ΚΙΜΩΝ ΑΟΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ BS Umpire b ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ  
41   3 15 ΧΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΧΑΤΖΗΣ     75 63    
42       BYE       AS as ΧΑΤΖΗΣ        
43     40 ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ   61 60        
44       BYE       A Umpire b ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ    
45     25 ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ   62 60    
46     41 ΦΛΩΡΕΝΤΙΑΔΗΣ ΜΑΡΚΟΣ ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ a 61 63 a ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ    
47       BYE         ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ   11 ret.    
48   17 4 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ BS Finalist 2: ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ  
49   8 7 ΒΟΥΡΗΣ ΖΗΣΗΣ O.A.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΒΟΥΡΗΣ   Umpire a 62 46 61    
50       BYE       AS b ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ    
51     32 ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ 63 61      
52     34 ΜΑΝΩΛΑΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΡΑΦΗΝΑ a w.o. Umpire bs ΧΑΤΖΗΟΡΦΑΝΟΣ     
53   2 20 ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ     w.o.      
54     36 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΡΑΦΗΝΑ a 62 62 bs ΧΑΤΖΗΟΡΦΑΝΟΣ       
55       BYE         ΧΑΤΖΗΟΡΦΑΝΟΣ  60 60      
56   7 10 ΧΑΤΖΗΟΡΦΑΝΟΣ  ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΟΥΠΟΛΗ BS Umpire as ΧΑΤΖΗΟΡΦΑΝΟΣ   
57   4 14 ΤΣΟΛΟΜΙΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΤΣΟΛΟΜΙΤΗΣ     76(4) 57 61  
58       BYE       AS as ΤΣΟΛΟΜΙΤΗΣ      
59   2 17 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ   76(5) 75      
60     27 ΚΑΡΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΡΑΦΗΝΑ a 60 62 Umpire BS ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ    
61       BYE         ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ     62 61  
62     28 ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΟΙΒΟΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ B BS ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ    
63       BYE         ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ   w.o.  
64   22 2 ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ BS  
                 
Acc. Ranking # Seeded players # Seeded players # Lucky Losers   Replacing   Draw date/time:      
Rkg Date   1 ΣΠΥΡΟΥ 9 ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ   1   Last Accepted player  
Top DA   2 ΜΠΕΡΤΟΛΗΣ 10 ΧΑΤΖΗΟΡΦΑΝΟΣ    2          
Last DA   3 ΣΤΑΜΕΝΟΣ 11 ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ   3   Player representatives  
      4 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 12 ΤΖΕΛΑΤΗΣ   4    
Seed ranking 5 ΚΛΑΡΚ 13 ΚΟΚΚΙΝΗΣ   5          
Rkg Date   6 ΤΣΙΟΥΜΑΣ 14 ΤΣΟΛΟΜΙΤΗΣ   6   ITF Referee's signature  
Top seed   7 ΒΟΥΡΗΣ 15 ΧΑΤΖΗΣ   7    
Last seed   8 ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ 16 ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ   8         ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡ.