4ο ΕΝΩΣΙΑΚΟ BOYS SINGLES
ITF Junior Circuit MAIN DRAW (48&64)
Week of       City, Country     Group   Tourn. ID         ITF Referee
16-19/10/2009     Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ Α10             ΒΑΒΙΤΣΑ ΠΕΝΝΥ
  St. Rank Seed Family Name First name Nationality 2nd Round   3rd Round   Quarterfinals   Semifinals  
 
1     1 SINECKER FINN Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ SINECKER    
2       BYE       A        
3       BYE         ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ    
4     2 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΜΗΛΤΙΑΔΗΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B Umpire        
5       BYE         ΚΑΙΜΑΡΑΣ        
6     15 ΚΑΙΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ B          
7       BYE         ΚΑΡΚΑΝΗΣ      
8     20 ΚΑΡΚΑΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B Umpire        
9     26 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΜΑΡΙΟΣ Σ.Φ.Α.Μ.ΦΟΙΒΟΣ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ      
10       BYE       A            
11     27 ΠΗΛΙΟΥΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ            
12     34 ΦΡΙΣΗΡΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ   Umpire          
13       BYE         ΒΕΡΔΗΣ        
14     4 ΒΕΡΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B          
15       BYE         ΚΛΑΡΚ      
16     21 ΚΛΑΡΚ ΜΙΧΑΗΛ Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ B Finalist 1:      
17     29 ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Umpire      
18       BYE       A          
19     28 ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Π.Γ.ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ          
20       BYE         Umpire          
21     16 ΚΑΙΣΑΡΛΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΚΑΙΣΑΡΛΗΣ          
22       BYE       A            
23       BYE         ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ      
24     30 ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ B Umpire        
25     9 ΔΕΛΗΚΟΥΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ο.Α.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΔΕΛΗΚΟΥΡΑΣ    
26       BYE       A          
27     19 ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Ο.Α.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΚΑΡΚΑΛΕΤΣΟΣ      
28       BYE       A Umpire        
29     31 ΤΣΑΓΚΑΝΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΚΑΜ          
30     3 ΑΝΔΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ         Final   Winner    
31       BYE         ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ            
32     13 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B   Umpire        
33     25 ΜΟΥΣΣΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΜΟΥΣΣΑΣ              
34       BYE       A                
35     17 ΚΑΙΣΑΡΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ                
36     22 ΚΟΥΔΟΥΝΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ   Umpire        
37       BYE         ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ      
38     18 ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B          
39       BYE         ΒΡΕΤΤΟΣ      
40     8 ΒΡΕΤΤΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B Umpire        
41     32 ΤΣΕΡΙΩΤΗΣ ΑΔΩΝΙΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΤΣΕΡΙΩΤΗΣ        
42       BYE       A            
43     7 ΒΡΕΤΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΒΡΕΤΤΟΣ          
44       BYE       A Umpire          
45     12 ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ Σ.Φ.Α.Μ.ΦΟΙΒΟΣ ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ        
46       BYE       A          
47       BYE         ΚΑΖΑΝΑΣ      
48     14 ΚΑΖΑΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ B Finalist 2:      
49     6 ΒΡΑΝΑΣ ΓΙΑΝΝΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΒΡΑΝΑΣ   Umpire      
50       BYE       A          
51     24 ΜΟΙΡΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΑΚΑΜ   ΜΟΙΡΟΣ        
52       BYE       A Umpire          
53     36 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ            
54     10 ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Σ.Φ.Α.Μ.ΦΟΙΒΟΣ              
55       BYE         ΧΑΜΜΑΝΤΙ        
56     35 ΧΑΜΜΑΝΤΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο.Α.ΚΟΡΩΠΙΟΥ B Umpire        
57     23 ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΟΒΑΝ Π.Γ.ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ    
58       BYE       A          
59       BYE         ΒΟΥΓΑΣ        
60     5 ΒΟΥΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B Umpire        
61       BYE         BYE      
62     33 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ A        
63       BYE         ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ    
64     11 ΖΑΓΟΡΑΙΟΣ ΝΙΚΟΣ Σ.Φ.Α.Μ.ΦΟΙΒΟΣ B  
                 
Acc. Ranking # Seeded players # Seeded players # Lucky Losers   Replacing   Draw date/time:      
Rkg Date   1   9     1   Last Accepted player  
Top DA   2   10     2          
Last DA   3   11     3   Player representatives  
      4   12     4    
Seed ranking 5   13     5          
Rkg Date   6   14     6   ITF Referee's signature  
Top seed   7   15     7    
Last seed   8   16     8         ΒΑΒΙΤΣΑ ΠΕΝΝΥ