1ο ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΟ B10 ΑΓΟΡΙΑ 10 CU
Tennis Europe Junior Tour MAIN DRAW
Week of     City, Country     Category         Referee
01-03/06/2007     Ο.Α.ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ             ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΟΥ ΑΓΝΗ    
  St. Rank Seed Family Name First name Nationality 2nd Round   3rd Round   4th Round   Quarterfinalists  
 
1     25 ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Page 1(3)   #REF!
2       ΒΥΕ       A           #REF!
3     10 ΓΑΡΜΠΗΣ ΣΠΥΡΟΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΓΑΡΜΠΗΣ         #REF!
4       ΒΥΕ       A   Umpire         #REF!
5     20 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Ε.Σ.Ο.Π.ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ     w/o     #REF!
6       ΒΥΕ       A             #REF!
7     36 ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ     w/o     #REF!
8     5 ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Ο.Α.ΓΛΥΦΑΔΑΣ   w/o Umpire B ΚΟΡΔΟΣ     #REF!
9       ΒΥΕ         ΣΛΙΠΤΣΕΝΚΟ     w/o   #REF!
10     15 ΣΛΙΠΤΣΕΝΚΟ ΜΑΡΚΟΣ Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ B   a ΣΛΙΠΤΣΕΝΚΟ       #REF!
11     19 ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ 40 41      
12       ΒΥΕ       A   Umpire b ΚΟΡΔΟΣ    
13     40 ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ ΝΙΚΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ     40 40  
14     21 ΔΑΝΙΗΛ ΘΩΜΑΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΙΩΝ a 41 41 b ΚΟΡΔΟΣ    
15       ΒΥΕ         ΚΟΡΔΟΣ   41 42  
16     46 ΚΟΡΔΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ B    
17     54 ΣΑΚΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Σ.ΠΕΡΑ ΣΑΚΚΟΥΛΗΣ    
18       ΒΥΕ       A   b ΤΣΟΝΑΚΗΣ    
19     60 ΤΣΟΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Ο.Α.ΠΑΠΑΓΟΥ ΤΣΟΝΑΚΗΣ   w/o    
20       ΒΥΕ       A   Umpire A ΤΣΟΝΑΚΗΣ    
21     31 ΝΤΡΑΝΟΣ ΣΠΥΡΟΣ Γ.Ο.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΛΑΣΚΑΣ ΝΤΡΑΝΟΣ     53 54(2)    
22       ΒΥΕ       A   b ΤΣΑΚΙΔΗΣ       
23     22 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΙΩΝ ΤΣΑΚΙΔΗΣ    w/o    
24     1 ΤΣΑΚΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο.Α.ΚΙΛΚΙΣ b w/o Umpire B ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
25       ΒΥΕ         ΑΡΚΟΥΔΑΡΗΣ   40 40  
26     17 ΑΡΚΟΥΔΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ B   b ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ      
27     39 ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ   40 42      
28       ΒΥΕ       A   Umpire A ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
29     26 ΖΑΡΙΦΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΖΑΡΙΦΗΣ     53 41  
30     65 ΝΗΜΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ο.Α.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ a w/o a ΖΑΡΙΦΗΣ    
31       ΒΥΕ         ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ w/o  
32     50 ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ Α.Σ.ΠΕΡΑ B    
33     41 ΚΑΛΤΓΟΥΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΚΑΛΤΓΟΥΕΛ    
34       ΒΥΕ       A   a ΚΑΛΤΓΟΥΕΛ    
35       ΒΥΕ         ΣΤΡΑΤΑΚΟΣ   42 41    
36     69 ΣΤΡΑΤΑΚΟΣ ΣΤΑΘΗΣ Α.Ο.Α.ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ B   Umpire b ΚΟΜΜΑΤΑΣ    
37       ΒΥΕ         ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ   42 40     
38     57 ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B   b ΚΟΜΜΑΤΑΣ      
39       ΒΥΕ         ΚΟΜΜΑΤΑΣ   42 41    
40     30 ΚΟΜΜΑΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Γ.Ο.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΛΑΣΚΑΣ B   Umpire A ΚΟΜΜΑΤΑΣ    
41       ΒΥΕ         ΚΕΛΑΪΔΗΣ     42 42  
42     3 ΚΕΛΑΪΔΗΣ ΚΑΡΛΟΣ Ο.Α.ΓΛΥΦΑΔΑΣ B   b ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ      
43       ΒΥΕ         ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ   42 41      
44     8 ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ B   Umpire A ΒΟΥΛΓΑΡΗΣ    
45       ΒΥΕ         ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ   42 42  
46     35 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ ΟΡΦΕΑΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ B   a ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ  
47       ΒΥΕ         ΒΟΥΓΙΑΣ   w/o  
48     27 ΒΟΥΓΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ B    
49     43 ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΓΕΩΡΓΟΥΛΑΣ  
50       ΒΥΕ       A   b ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ    
51     59 ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ   w/o    
52       ΒΥΕ       A   Umpire a ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ    
53     72 ΒΑΛΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Ο.Α.ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΒΑΛΜΑΣ     42 41    
54       ΒΥΕ       A   b ΝΕΔΕΛΤΣΟΣ      
55     61 ΝΕΔΕΛΤΣΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Α.Ο.Α.ΠΑΠΑΓΟΥ ΝΕΔΕΛΤΣΟΣ   41 40    
56       ΒΥΕ       A   Umpire B ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ  
57       ΒΥΕ         ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ     41 41  
58     42 ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ B   b ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ    
59       ΒΥΕ         ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ 40 42      
60     23 ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ B   Umpire A ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ  
61       ΒΥΕ         ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ     40 41  
62     2 ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Ο.Α.ΓΛΥΦΑΔΑΣ B   a ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ    
63       ΒΥΕ         ΠΟΝΤΙΚΗΣ   40 41  
64     14 ΠΟΝΤΙΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ B    
                 
Acc. Ranking # Seeded players # Seeded players # Lucky Losers   Replacing   Draw date/time:    
Rkg Date   1   9     1   Last Accepted player  
Last DA   2   10     2          
      3   11     3   Player representatives  
      4   12     4    
      5   13     5          
      6   14     6   Referee's signature  
      7   15     7    
      8   16     8                
  St. Rank Seed Family Name First name Nationality 2nd Round   3rd Round   4th Round   Quarterfinalists  
 
65     37 ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ Page 2(3)  
66       ΒΥΕ       A   b ΚΟΥΑΡΤΑ    
67     34 ΚΟΥΑΡΤΑ ΑΛΕΞΗΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΟΥΑΡΤΑ   w/o    
68     28 ΣΠΑΘΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ a 24 42 41 Umpire B ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  
69       ΒΥΕ         ΔΑΒΡΗΣ     41 14 41    
70     51 ΔΑΒΡΗΣ ΑΛΕΞΗΣ Α.Σ.ΠΕΡΑ B   b ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ    
71     58 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ 40 40    
72       ΒΥΕ       A   Umpire A ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ  
73     62 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο.Α.ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ     40 40  
74       ΒΥΕ       A   a ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ      
75     71 ΚΡΑΣΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ Α.Ο.Α.ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΡΑΣΑΣ   40 40      
76       ΒΥΕ       A   Umpire B ΣΒΗΓΚΑΣ    
77       ΒΥΕ         ΣΚΑΛΙΔΑΚΗΣ     42 42  
78     44 ΣΚΑΛΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο.Α.ΧΑΝΙΩΝ B   b ΣΒΗΓΚΑΣ    
79       ΒΥΕ         ΣΒΗΓΚΑΣ   w/o  
80     29 ΣΒΗΓΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ B    
81     4 ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο.Α.ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ    
82       ΒΥΕ       A   b ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ    
83     12 ΚΛΑΡΚ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ   w/o    
84     38 ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ b 40 42 Umpire b ΤΑΣΟΥΛΗΣ    
85       ΒΥΕ         ΤΑΣΟΥΛΗΣ     42 40    
86     24 ΤΑΣΟΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α.Ο.Α.ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ B   a ΤΑΣΟΥΛΗΣ      
87     66 ΜΠΟΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ο.Α.ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΜΠΟΤΗΣ   42 40    
88       ΒΥΕ       A   Umpire A ΤΑΣΟΥΛΗΣ    
89     45 ΚΑΤΣΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Ο.Α.ΛΙΤΟΧΩΡΟ ΚΑΤΣΑΛΗΣ     53 35 41  
90       ΒΥΕ       A   a ΚΑΤΣΑΛΗΣ      
91     52 ΛΙΤΣΑΣ  ΘΕΟΦΙΛΟΣ Α.Σ.ΠΕΡΑ ΛΙΤΣΑΣ    40 41      
92       ΒΥΕ       A   Umpire b ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    
93       ΒΥΕ         ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ     40 41  
94     56 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ B   a ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    
95       ΒΥΕ         ΜΑΣΤΟΡΙΔΗΣ   40 40  
96     53 ΜΑΣΤΟΡΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Σ.ΠΕΡΑ B    
97     32 ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Γ.Ο.ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΑΛΑΣΚΑΣ ΠΑΝΑΓΑΚΗΣ    
98       ΒΥΕ       A   b ΠΑΠΟΥΝΙΔΗΣ    
99     6 ΠΑΠΟΥΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΕΥΟΣΜΟΣ ΠΑΠΟΥΝΙΔΗΣ   w/o    
100     9 ΞΕΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Ο.ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ a w/o Umpire b ΒΟΥΡΗΣ    
101       ΒΥΕ         ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ   42 40    
102     33 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ B   b ΒΟΥΡΗΣ      
103       ΒΥΕ         ΒΟΥΡΗΣ   40 41    
104     47 ΒΟΥΡΗΣ ΖΗΣΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ B   Umpire A ΒΟΥΡΗΣ    
105     63 ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ ΣΤΡΑΤΟΣ Ο.Α.ΓΟΥΔΙ ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ     40 40   
106       ΒΥΕ       A   b ΜΩΡΑΪΤΗΣ      
107     70 ΤΑΣΣΙΟΣ ΝΙΚΟΣ Α.Ο.Α.ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΜΩΡΑΪΤΗΣ   40 40      
108     7 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ b w/o Umpire a ΜΩΡΑΪΤΗΣ    
109     18 ΝΗΧΩΡΙΤΗΣ  ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ ΝΗΧΩΡΙΤΗΣ      42 53  
110       ΒΥΕ       A   b ΛΕΩΝΙΔΗΣ    
111       ΒΥΕ         ΛΕΩΝΙΔΗΣ   w/o  
112     48 ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΠΑΤΡΙΚ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ B    
113     11 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    
114       ΒΥΕ       A   a ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    
115     64 ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ ΦΩΤΗΣ Ο.Α.ΓΟΥΔΙ ΞΕΝΟΥΛΕΑΣ   42 40    
116       ΒΥΕ       A   Umpire a ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    
117     49 ΜΠΟΥΓΑΣ ΗΛΙΑΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΜΠΟΥΓΑΣ     41 40    
118       ΒΥΕ       A   a ΜΠΟΥΓΑΣ      
119     13 ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΚΥΡΙΑΖΗΣ   54(2) 40    
120       ΒΥΕ       A   Umpire A ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ    
121     55 ΣΧΙΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΣΧΙΝΑΣ     41 40  
122       ΒΥΕ       A   a ΣΧΙΝΑΣ      
123       ΒΥΕ         ΝΗΧΩΡΙΤΗΣ    w/o      
124     16 ΝΗΧΩΡΙΤΗΣ  ΦΟΙΒΟΣ Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ B   Umpire B ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ    
125       ΒΥΕ         ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ     w/o  
126     67 ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ Σ.Α.ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ B   a ΚΟΥΡΟΥΠΗΣ    
127       ΒΥΕ         ΤΑΛΙΑΔΟΥΡΟΣ w/o  
128     68 ΤΑΛΙΑΔΟΥΡΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ Ο.Α. B    
                 
Acc. Ranking # Seeded players # Seeded players # Lucky Losers   Replacing   Draw date/time:    
Rkg Date   1   9     1   Last Accepted player  
Last DA   2 10   2          
      3 11   3   Player representatives  
      4 12   4    
      5 13   5          
      6 14   6   Referee's Signature  
      7 15   7    
      8   16     8                
                  Quarterfinals   Semifinals   Final   Winner  
      Page 3(3)   #REF!
              Quarterfinalist 1: ΚΟΡΔΟΣ             #REF!
                              #REF!
                Umpire A ΚΟΡΔΟΣ         #REF!
                  53 41         #REF!
              Quarterfinalist 2: ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ           #REF!
                          #REF!
                Umpire a ΚΟΡΔΟΣ         #REF!
                  41 42         #REF!
              Quarterfinalist 3: ΚΟΜΜΑΤΑΣ             #REF!
                             
                Umpire B ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ        
                  42 41        
              Quarterfinalist 4: ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ        
                         
  LATER ROUNDS         Umpire a ΚΟΡΔΟΣ    
                  42 54(3)    
              Quarterfinalist 5: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ        
                           
                Umpire B ΤΑΣΟΥΛΗΣ          
                  24 42 42          
              Quarterfinalist 6: ΤΑΣΟΥΛΗΣ            
                           
                Umpire b ΒΟΥΡΗΣ        
                  41 42      
              Quarterfinalist 7: ΒΟΥΡΗΣ          
                           
                Umpire A ΒΟΥΡΗΣ        
                  41 41      
              Quarterfinalist 8: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ          
     
Acc. Ranking # Seeded players # Seeded players # Lucky Losers   Replacing   Draw date/time:    
Rkg Date   1   9     1   Last Accepted player  
Last DA   2   10     2          
      3   11     3   Player representatives  
      4   12     4    
      5   13     5          
      6   14     6   Referee's Signature  
      7   15     7    
      8   16     8