1ο ΕΝΩΣΙΑΚΟ ΑΓΟΡΙΑ 12
OPEN JUNIOR MAIN DRAW (64)
Week of       City, Country     Group   Tourn. ID         ITF Referee
16-19/1/09     Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ   Η΄ ΕΝΩΣΗ             ΤΑΜΠΟΣΗ ΤΕΡΕΖΑ
  St. Rank Seed Family Name First name Nationality 2nd Round   3rd Round   Quarterfinals   Semifinals  
 
1   30 1 ΣΧΙΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΕΥΚΗ Γ. ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ ΣΧΙΝΑΣ    
2       BYE       AS as ΣΧΙΝΑΣ    
3     56 ΤΖΕΛΑΤΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ ΤΖΕΛΑΤΗΣ   40 40    
4   5 21 ΣΤΑΡΑΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΥΚΗ Γ. ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ A 42 41 Umpire as ΣΧΙΝΑΣ    
5 ΑΠ   50 ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΥΚΗ Γ. ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ ΛΥΜΠΕΡΗΣ     67(5) 63 63    
6     51 ΜΠΑΞΕΒΑΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ A w.o. b ΖΑΡΙΦΗΣ      
7     61 ΖΑΡΙΦΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ  Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΖΑΡΙΦΗΣ   40 41    
8   9 15 ΚΟΛΙΟΔΕΔΕΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣ-ΜΙΧΑΛΗΣ Ο.Α.Ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ a 40 42 Umpire as ΣΧΙΝΑΣ    
9   9 12 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ ΟΡΦΕΑΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ   62 60    
10     41 ΚΑΣΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.Ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ as 40 42 as ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ      
11     30 ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΦΩΚΑΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ 40 40        
12     27 ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ a 40 53 Umpire bs ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ    
13 ΑΠ   20 ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Ο.Α.ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ     26 62 75    
14     38 ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ a 40 40 bs ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ    
15   7 17 ΞΕΝΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ 41 42    
16   17 6 ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ bs 41 53 Finalist 1: ΣΧΙΝΑΣ    
17   24 3 ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ   Umpire as 76(5) 62    
18       ΒΥΕ       AS as ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ      
19     28 ΚΛΑΡΚ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Α.Ο.ΒΑΡΗΣ ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ ΚΛΑΡΚ   41 42      
20     52 ΜΠΑΣΧΑΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Ο.Α.ΑΘΗΝΩΝ a 53 40 Umpire as ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ      
21   5 23 ΧΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α.Ε.ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ ΠΕΝΘΕΡΟΥΔΑΚΗΣ   61 61      
22     60 ΠΕΝΘΕΡΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ-ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΥΚΗ Γ. ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ b med. bs ΚΑΡΑΒΑΣ        
23     43 ΚΟΝΤΩΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΑΡΑΒΑΣ   53 42      
24   9 13 ΚΑΡΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ bs 42 46(2) 54(5) Umpire as ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ    
25   11 11 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ     60 61  
26   3 25 ΙΩΣΗΦ ΙΣΑΑΚ Α.Ο.ΜΟΡΤΕΡΟΥ as 41 42 as ΜΩΡΑΪΤΗΣ      
27     24 ΓΑΡΜΠΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΓΑΡΜΠΗΣ   41 42      
28     34 ΓΕΡΟΛΥΜΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Α.Σ.ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ a w.o. Umpire bs ΔΑΝΙΗΛ    
29     53 ΜΠΟΥΓΑΤΙΩΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ   63 60  
30   5 19 ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Φ.Α.ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Ο ΦΟΙΒΟΣ b 40 41 bs ΔΑΝΙΗΛ   Final   Winner    
31     31 ΒΑΣΙΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ ΔΑΝΙΗΛ   42 40 ΣΧΙΝΑΣ        
32   13 8 ΔΑΝΙΗΛ ΘΩΜΑΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ bs 41 40   Umpire B ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
33   17 5 ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ  ΤΟΥΒ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ     ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ   60 60    
34   5 18 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΕΥΚΗ Γ. ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ as 40 14 40 b ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ            
35     33 ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ   24 41 41            
36     57 ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΜΙΧΑΗΛ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ a 40 40 Umpire a ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
37     45 ΛΙΑΤΣΟΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΛΙΑΤΣΟΣ     61 62    
38     42 ΚΑΨΟΥΡΑΧΗΣ ΣΕΡΓΙΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ a w.o. bs ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ      
39     49 ΜΙΧΑΗΛ ΑΙΜΙΛΙΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ   24 41 54(5)    
40   13 9 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ bs w.o. Umpire a ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
41   9 14 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ     62 64    
42     26 ΜΠΟΥΓΑΣ ΠΕΤΡΟΣ Σ.Α.ΡΑΦΗΝΑΣ as w.o. b ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ      
43     29 ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Α.Σ.ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΚΟΥΤΣΑΦΤΗΣ 40 41        
44     40 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ a 41 53 Umpire b ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ    
45     39 ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ   60 61    
46     58 ΧΡΙΣΤΟΛΟΥΚΑΣ ΠΑΡΙΣ-ΛΟΥΚΑΣ Α.Μ.Ε.Σ.Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ a 40 40 a ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ    
47       ΒΥΕ         ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ 24 42 42    
48   20 4 ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ bs . Finalist 2: ΓΑΛΕΝΙΑΝΟΣ    
49   15 7 ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΑΓΑΠΗΤΟΣ Α.Ο.ΜΟΡΤΕΡΟΥ ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ   Umpire a 62 62    
50     55 ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ ΜΙΝΩΣ-ΚΙΜΩΝ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ as 42 41 as ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ      
51     46 ΛΟΥΙΖΟΣ ΦΟΙΒΟΣ Α.Μ.Ε.Σ.Ν.ΕΡΥΘΡΑΙΑΣ ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΣ 40 40      
52     48 ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΕΥΚΗ Γ. ΚΑΛΟΒΕΛΩΝΗΣ b 42 40 Umpire as ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ      
53   5 22 ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Α.Κ.Α.ΜΑΡΑΘΩΝΑ ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ     60 60      
54     36 ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Ο.Α.ΑΘΗΝΩΝ a med. a ΤΣΙΚΑΡΛΗΣ        
55     54 ΠΟΛΥΖΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΠΟΛΥΖΟΣ   41 40      
56   11 10 ΒΟΥΡΗΣ ΖΗΣΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ a w.o. Umpire bs ΚΟΡΔΟΣ    
57   7 16 ΚΟΥΑΡΤΑ ΑΛΕΞΗΣ Α.Ο.Α.ΑΤΤΙΚΟΣ ΗΛΙΟΣ ΚΟΥΑΡΤΑ     62 60  
58     32 ΒΡΑΝΑΣ ΘΕΜΗΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ as 41 42 as ΚΟΥΑΡΤΑ      
59     59 ΚΑΡΚΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Α.Ο.Α.ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΚΑΡΚΑΝΗΣ   w.o.      
60     44 ΛΕΩΝΙΔΗΣ ΠΑΤΡΙΚ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ a 41 42 Umpire bs ΚΟΡΔΟΣ    
61     47 ΜΑΤΡΟΖΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ ΜΑΤΡΟΖΟΣ     60 61  
62     35 ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΑΚΩΒΟΣ Ο.Α.ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ a w.o. bs ΚΟΡΔΟΣ    
63       BYE         ΚΟΡΔΟΣ   40 40  
64   25 2 ΚΟΡΔΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ο.Α.ΑΝΑΦΛΥΣΤΟΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ BS  
                 
Acc. Ranking # Seeded players # Seeded players # Alternate   Replacing   Draw date/time:      
Rkg Date   1 ΣΧΙΝΑΣ 9 ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ   1 ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΛΥΜΠΕΡΗΣ   Last Accepted player  
Top DA   2 ΚΟΡΔΟΣ 10 ΒΟΥΡΗΣ   2 ΚΟΛΙΟΔΕΔΕΣ ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ          
Last DA   3 ΔΕΜΕΝΕΓΑΣ 11 ΜΩΡΑΪΤΗΣ   3   Player representatives  
      4 ΚΑΛΝΤΓΟΥΕΛ 12 ΚΑΤΣΙΚΟΓΙΩΡΓΟΣ   4    
Seed ranking 5 ΚΑΖΑΝΤΖΗΣ 13 ΚΑΡΑΒΑΣ   5          
Rkg Date   6 ΚΑΛΑΜΩΤΟΥΣΑΚΗΣ 14 ΘΕΟΔΩΡΟΥ   6   ITF Referee's signature  
Top seed   7 ΜΠΑΚΟΥΛΑΣ 15 ΚΟΛΙΟΔΕΔΕΣ   7    
Last seed   8 ΔΑΝΙΗΛ 16 ΚΟΥΑΡΤΑ   8         ΤΑΜΠΟΣΗ ΤΕΡΕΖΑ